تبلیغات
تور مالزی | تور مالزی کوالالامپور| تور مالزی سنگاپور| قیمت تور مالزی 95 - آشنایی با مالزی - دیدنیهای مالزی

آشنایی با مالزی - دیدنیهای مالزی

شنبه 7 اردیبهشت 1392 09:10 ب.ظنویسنده : تور

 
یک کشور مسلمان که همه نوع تفریح و سرگرمی در آن پیدا می کنید. می توان آن را پیشرفته ترین کشور مسلمان نامید که اقامت یک هفته ای در آن شما را به هیچ عنوان خسته نخواهد کرد، مخصوصا اگر یکی از جزایر اطراف آن را هم انتخاب کنید. البته کوالالامپور به قدری جذابیت دارد که بعد از یک هفته اقامت بخواهید بیشتر بمانید.
مالِزی کشوری در جنوب شرقی آسیا و پایتخت آن کوالالامپور است. سازمان‌های دولتی و وزارت‌خانه‌های این کشور در شهر جدید پوتراجایا (پایتخت اداری) این کشور واقع است.  نام «مالزی» زمانی انتخاب شد که فدراسیون مالایا؛ سنگاپور، صباح و ساراواک یک اتحادیه متشکل از ۱۴ ایالت را تشکیل دادند. در سال ۱۹۶۵ سنگاپور از مالزی جدا شد و به کشوری مستقل تبدیل گردید.
این کشور با کشورهای تایلند، اندونزی، سنگاپور، برونئی و فیلیپین همسایه است و در نزدیکی خط استوا واقع شده است به همین دلیل آب و هوای استوایی بر آن حاکم است و پوشیده از جنگل‌های انبوه است. این کشور در گذشته جزو قلمرو امپراتوری بریتانیا محسوب می‌شد. کشور فدراتیو مالزی استقلال خود را در 31 ماه آگوست سال 1957 میلادی به دست آورد.
مالزی در سال‌های اخیر اجرای برنامه‌های توسعه‌ای را در دستور کار خود قرار داده است که سبب شده این کشور در زمره کشورهای صنعتی جهان دسته‌بندی شود.
کشور مالزی تحت نظر «یانگ دی-پرچوان اگونگ» که به معنی قانونگذار اعظم است اداره می‌شود که خیلی وقت‌ها از او با نام شاه مالزی یاد می‌شود. قانونگذار اعظم مالزی برای دوره‌ای پنج ساله از میان سلاطین 9 ایالت سلنگور، پرلیس، ترنگانو، کدا، کلانتان، پهنگ، جهور و پرک انتخاب می‌شود. سران چهار ایالت دیگر مالزی در این انتخابات شرکت داده نمی‌شوند.
جمعیت مالزی در سال 2007 میلادی 24 میلیون و 821 هزار و 286 نفر بود که میانگین سنی آنها 4/24 سال بود. امید به زندگی در این کشور 76/72سال است. 50/4درصد مردم این کشور از قوم مالی، 7/23 درصد چینی، 11 درصد اندونزیایی و 3/6درصد هندی هستند. زبان رسمی کشور مالزیایی باهاساست و زبان‌های انگلیسی، چینی و تامیل هم در آن رواج دارد.
مالزی به خوبی از منابع طبیعی در نواحی خود برخوردار است همچون کشاورزی، جنگلداری و نیز مواد معدنی. از لحاظ کشاورزی، مالزی اولین صادر کننده پلاستیک طبیعی (کائوچو) و خرمای روغنی است که همراه آن الوارها و تنه‌های بریده شده درختان، کاکائو، فلفل سیاه|فلفل، آناناس و تنباکو (توتون) موجب رشد این بخش شده‌است. خرمای روغنی، نیز یک جنس عمده صادراتی خارجی است.
مالزی یک جامعه چنددینی است، و اسلام دین رسمی این کشور می‌باشد. برطبق ارقام آماری در سال ۲۰۰۰، چهار دین اصلی آن عبارتند از اسلام (٪۴/۶۰جمعیت)، بودائیسم (٪۲/۱۹جمعیت)، مسیحیت (٪۱/۹بیشتر در شرق مالزی)، و هندوئیسم (٪۳/۶). تا سده بیستم، فعالترین اعتقادات سنتی| آنیمیسم که تاکنون به لحاظ بحث تا درجه بالاتری از رسمیت در مالزی تداوم یافته برای تایید آماده شده‌است. ارقام مذکور می‌تواند تحریف شده باشد چراکه آنها این واقعیت را در نظر نگرفته‌اند که تمامی اشخاص مالایایی به لحاظ رسمی مسلمان بوده و بدون توجه به باورهای شخصی آنها، مسلمان فرض شده‌اند.
مردم مالزی افرادی بسیار خونگرم و میهمان نواز هستند. مسلمانها دارای رستورانها و فروشگاه‌هایی هستند که با آرم حلال مشخص می‌شوند. هندوها به برهما و چینی‌ها به بودا معتقد هستند. با توجه به طبیعت بخشنده این سرزمین بومی‌ها که اکثرا مسلمانند دارای اخلاقی خوش و دست و دل باز هستند. دارای نظم و ترتیب در کارها به شکل کاملاً اروپایی می‌باشند. که با توجه به سرمایه گذاریهای شرکت‌های ژاپنی در این کشور و نظارت و مدیریت ژاپنی‌ها این نظم در تمام جاها مشهود است.
 

جاذبه های مالزی

 

شبه جزیره مالزی به سبب داشتن سواحل بیشمار و گوناگون در بخش‌های مختلفش، یکی از بزرگترین و مهمترین مکانهای غواصی در دنیا شمرده می‌شود. محدوده ساراواک به سبب داشتن آبهای شفاف و گوناگونی ماهی‌ها از زیباترین جاذبه‌های مالزی به شمار می‌رود. طبیعت زیبا و استوایی مالزی مکانهای متعددی را برای گردشگران علاقمند به طبیعت ارائه می‌کند. تامان نگارا یا جنگل ملی مالزی از قدیمی‌ترین جنگلهای جهان به شمار می‌رود. سواحل شرقی شبه جزیره مرکزی مالزی، دارای جزایر بسیار دیدنی و بکر می‌باشند که از آن جمله عبارتند از : جزیره پرهنتیان, جزیره ردانگ, جزیره تیومان. همچنین میتوان به جزیرهٔ لنکاوی اشاره کرد که در شمال غربی مالزی واقع شده‌است و در زبان مالایی به معنی جزیرهٔ عقاب سرخ قهوه‌ای است.جزیرهٔ لنکاوی با جزیره کیش در خلیج پارس خواهر خوانده هستند.
 

در زیر به معرفی برخی از جاذبه های شهر کوالالامپور و کشور مالزی می پردازیم


گنتینگ هایلند
این مجموعه در 50 كیلومتری كوالالامپور قرار دارد و پیشرفته ترین و مجهزترین استراحتگاه مالزی می باشد كه در ارتفاع 2000 متری بالای سطح دریا است و شامل انواع سرگرمی ها و وسائل تفریحی در سطح بین المللی می باشد. در واقع بیشتر مردم مالزی شب ها به این مكان می روند چراكه این مكان دربرگیرنده نمایش های شام و دیسكوهای بین المللی ونیز كازینو كلاسیك ، بلك جك ، باكارا ، كنو ، فرنچ بال ، رولت ، تای سای و ماشین های اسلات می باشد.

عمارت پوتراجایا
پوتراجایا عمارت دولت مركزی مالزی است. این عمارت به دلیل شكل ساختمان سازی مایه تفاخر دولت مالزی میباشد. زیرا در طراحی ساختمان های این مجموعه از تركیبی از معماری خاور میانه و معماری بومی مالزی استفاده شده است به گونه ای كه هر بیننده ای را فارغ از دانستن نوع معماری شیفته و مجذوب آن می گرداند.

برج‌های دوقلوی پتروناس
برج‌های دوقلوی پتروناس از بلندترین آسمانخراش‌های جهان هستند که در شهر کوالالامپور در کشور مالزی قرار گرفته اند. برجهای دوقلو با احتساب آنتن بالای برجها، ۴۵۲ متر ارتفاع دارند. تعداد طبقات هر برج ۸۸ طبقه است و جمعا ۷۸ آسانسور در این دو ساختمان فعال هستند. این دو برج از زیر توسط مرکز خرید سوریا به هم وصل هستند. همچنین پلی طبقات ۴۱ و ۴۲ این دو برج را به هم متصل می‌کند. ارتفاع این پل از سطح زمین ۱۷۵ متر و طول آن ۵۶ متر است.کار ساخت این برجها از سال ۱۹۹۵ شروع شد و در زمانی کوتاه در سال ۱۹۹۸ به اتمام رسید. دولت مالزی ساخت این برجها را به عنوان نماد پیشرفت اقتصادی این کشور در دستور کار خود قرار داد. امروزه برج‌های دوقلو پتروناس به یکی از نمادهای اصلی کوالالامپور و مالزی تبدیل شده اند.شایان ذکر است به دلیل نزدیکی این برجها به مرکز نمایشگاههای مالزی (KLCC) این برجها نیز به اشتباه به برجهای KLCC معرفند به شکلی که در سرتاسر جاده‌های مالزی، تابلویی که شما را به سمت این برجها هدایت می‌کند و عکسی از برجها را نیز داراست به این برجها با همان نام KLCC اشاره مینماید.این برجها توسط ژاپنی‌ها و کره‌ای‌ها - هر کدام یکی از برج ها - طی مسابقه‌ای برای تکمیل پروژه ساخته شده اند و سپس دو برج با پلی به هم متصل شده اند. این برجها جزو بلندترین برجهای دوقلوی دنیا به شمار می‌روند.در طبقه پایین برجها مجتمع خرید بزرگ سوریا قرار دارد. البته خرید از این مجتمع به دلیل گرانی برخی اجناس در آن توصیه نمی‌شود. در طبقه پایین KLCC آکواریم زیبایی قرار دارد که در آن شما از دالان شیشه‌ای زیر آب کوسه‌ها و سفره ماهی‌های غول پیکر را از نزدیک خواهید دید. نمایندگی شرکت سونی و اغلب مارکهای لباس شاید از مراکز دیدنی این برج باشند. در طبقه بالای فروشگاههای برج سینما و فروشگاه کتاب بزرگی قرار دارد. موزه آثار هنری این برجها نیز شایان توجه است.

پارك پرندگان كوالالامپور
در داخل پارك تحقیقاتی و بسیار آرام باغ دریاچه( Lake Garden ) پناهگاه مقدس و بهشت گرمسیری پرندگان برای عاشقان طبیعت قرار دارد. این پارك كه 3 هكتار از زمین های سرسبز این منطقه را فرا گرفته است از بزرگترین پارك های جنوب آسیا است و نمایشگاهی طبیعی از هزاران پرنده مشتمل بر تقریبا از تمام گونه های اصلی پرندگان این ناحیه می باشند و نیز این پارك مملوء از انبوه درختان پر پشت و متعدد است. بازدیدكنندگان با قدم زدن در مسیرهای پر پیچ وخم این پارك در میان انبوه گیاهان سرسبز لذت ببرند و در میانه راه استراحتگاه هایی برای توقف در سراسر پارك وجود دارد.

مسجد جامع کوالالامپور
مسجد جامع کوالالامپور از کهنترین مساجد مالزی و قدیمی‌ترین مسجد کوالالامپور است. این مسجد در محل به هم پیوستن دو رود کلانگ و گومباک در محله تون پرئا واقع شده است. معمار هوبوک، طرح اصلی مسجد را در سال ۱۹۰۹ ریخت. به دستور سلطان سلانگور، نخستین نماز جمعه در همان سال در این مسجد برگزار گردید. محل بنیاد این مسجد، پیشتر قبرستان مردم مالایی بود. پیش از بنیاد شدن مسجد نگارا، این مسجد اصلیترین مسجد کوالالامپور بود. سبک معماری این مسجد دارای ویژگی‌های مغولی و مراکشی است و نشانه‌هایی از طرح‌های اسپانیایی نیز در آن دیده می‌شود.

پارک آبی آفاموسا
این مجموعه دیدنی در برگیرنده 526 هكتار پاركهای تفریحی است كه می توان در آن از انواع بازی های آبی و سواركاری لذت برد . همچنین می توانید سوار بالن شوید و از مناظر دلنواز این مجموعه بهره مند شوید. همچنین در این پارك یك ساحل مصنوعی ، استخر موج ، آبشار ، دریاچه قایق رانی ، امكانات بازی تیر وكمان قرار دارد. این مجموعه مجهز به رستورانی در كنار تپه و رستورانی در كنار دریاچه با سور انواغ اغذیه غربی و محلی می باشد همچنین انواع غرفه های fastfood نیز در این محل وجود دارد

باغ وحش ملی
ین باغ وحش در میان جنگل های بكر قرار داشت ، هم اكنون مانند دهكده ای است كه در میان جنگل های انبوه قرار دارد. این باغ وحش شامل 400 گونه متعدد پستانداران بومی و غیر بومی، انواع خزندگان و پرندگان است . این باغ وحش به صورت راه های پر پیچ و خمی است كه از میان انبوه درختان و بیشه زار ها عبور می كند و در میانه این راه محوطه حصاركشیده شده حیوانات قرار گرفته است. در میان این حیوانات ، ببر سوماتران اورانگوتان ، میمون دراردست از نادر ترین حیوانات می باشد. به علاوه در این مجموعه اسب سواری و فیل سواری و نمایش روزانه شیر دریایی نیز در نظر گرفته شده است

شهر چینی ها
خیابان petaling مركز اصلی محله چینی ها است ، محلی است كه همیشه زنده و بیدار است ، بازدیدكنندگان ماجراجو نباید هرگز بازدید از این خیابان را از دست بدهند . در این مكان حتی در ساعات روز می توانید معاملات بزرگ انجام دهید. این خیابان برای ورود اتومبیل ساخته نشده است بلكه محله بزرگی است كه می توان كالاهایی را به قیمت ارزان خرید كنید . محله چینی ها تجربه ای شگفت آور برای توریست ها می باشد. در این مكان بازارهای شلوغ و پرهیاهویی وجود كه بهترین محل در جهت معاملات می باشد و یكی از محل های اصلی خرید با فضای متمایز آسیایی می باشد. اگر به دنبال خرید لباس ، پارچه ، سوغاتی و ابزار الكتریكی ، ساعت ، DVD، CD های ارزان قیمت هستید خیابان Petaling بهترین انتخاب است. تنها باید یك تاكسی بگیرید در عین حال شركت های اتوبوس فراوانی به این محل سرویس دارند . شب ها ی این محله عالی ترین فضا را به شما ارائه می دهد.

بازار مركزی
بازار مركزی یك تفرجگاه فرهنگی و مركز خرید بزرگ می باشد و برای فهم و دریافت فرهنگ مالزیایی بهترین مكان میباشد . كه انواع متعدد كالاها از قبیل صنایع دستی ، سوغاتی ها به قیمت مناسب به فروش می رسد . در اواسط غرفه هایی كه سوغاتی می فروشند خروجی هایی وجود دارد كه هنرمندان مالزیایی هنر خود را نمایش می دهند ، از قبیل نقاشی چهره بازدیدكنندگان بر روی كاغذ یا صنایع دستی . خارج از بازار مركزی در كنار رودخانه آمفی تئاتری قرار دارد كه محل انجام رقص های سنتی و برخی از سرگرمی های معاصر می باشد.

مرکز پاویلیون
اگر چه این مرکز خرید بزرگ اواخر سال گذشته برای بازدید عموم راه اندازی شد اما در اوایل امسال توسط نخست وزیر مالزی به طور رسمی گشایش یافت . پاویلیون با هزینه ساختی حدود یک میلیارد دلار آمریکا یکی از مدرنترین و بزرگترین مراکز خرید شهر کوالالامپور محسوب می شود . این مرکز بیش از 450 فروشگاه دارد و اکثر آنها دارای مساحت های زیاد و دکورهای مجلل و پرهزینه است . در اینجا مجموعه ای از معروفترین و گرانترین مارک ها و علامت های تجاری صاحب نام جهان گرد هم آمده است که این باعث شده هر روزه جمعیت زیادی اعم از بازدید کننده ، خریدار و گردشگر از آن دیدن کنند .
در طبقه های مختلف این مرکز و در قسمت هایی که مشرف به خیابان های اطراف است رستوران ها و کا فه های متعدد با صورت غذاها و نوشیدنی های جالب و متنوع سعی میکنند بازدید کنندگان را به غذا خوری های خود جلب کنند . تعداد زیادی از این رستوران ها و کافی شاپ ها که جزو لوکس ترین و معروف ترین های دنیا هستند برای اولین بار در مالزی و به صورت انحصاری در پاولیون شعبه دایر کرده اند .این مورد شامل طراح های صاحب نام و معروف مد جهان نیز شده است و آنها نیز نخستین گالری های خود را در آسیای  جنوب شرقی در این مجتمع خرید برپا کرده اند .

برج و مرکز خرید وِلد
مرکز خرید وِلد در مرکز شهر و منطقه تجاری ، اداری خیابان راجا چولان قرار دارد و نزدیک بودن به برج مخابراتی کوالالامپور آنرا به یکی از مراکز خرید پر تردد شهر مبدل کرده است. این مرکز خرید علاوه بر داشتن بیش از 35 فروشگاه که عرضه کننده انواع و اقسام پوشاک و لوازم تزیینی و لوکس هستند ، دارای مجموعه ای است از رستورانهای متنوع که در آنها با انواع خوراکیها و غذاهای خوش طعم از مشتریان پذیرایی می شود .
پارکینگ کافی و مناسب از ویژگی های آن می باشد .  

مرکز خرید سونگای وانگ
 مرکز خرید سونگای وانگ از مراکز قدیمی خرید در کوالالامپور بوده و بیش از 30 سال از تاسیس آن می  گذرد . با وجود افتتاح مراکز خرید جدید و مدرن مانند پاولیون و استارهیل در اطراف آن از تعداد خریداران و بازدید کنندگان این مرکز خرید کاسته نشده و همچنان شلوغ و پر رونق است . واقع بودن در قلب شهر و متصل بودن به شبکه قطار منوریل دسترسی به این مکان را آسان کرده است .

بوکیت بینتانگ
اصلی ترین خیابان توریستی کوالالامپور که اکثر هتلها ، رستورانهای بین المللی و مراکز خرید را در آن می توان یافت. منطقه اطراف تقاطع خیابان های بوکیت بینتانگ و سلطان اسماعیل جایی است که گردشگران معمولا با هر نوع توان مالی، همانند بسیاری از مردم محلی، مدتی را جهت قدم زدن در آن صرف می کنند. تعداد زیاد مراکز خرید در این منطقه امکانات خرید فراوانی را ارایه می کنند و این در حالیست که پیاده رو اطراف مرکز خرید Lot10 در شرق تقاطع، مسیر بینتانگ یا Bintang Walk را به وجود آورده که جایگاه ردیفی از کافه های مجلل با فروشندگانی خوش برخوردمی باشد.

 

یکی از دیدنی های کشور مالزی جزیره پینانگ و سواحل آن است

پنانگ جزیره ایست که توسط یک باریکه به گشور مالزی متصل شده است و حدودا با ماشین 5 ساعت تا کوالالامپور فاصله دارد.
قسمت شمالی پینانگ بدلیل وجود ساحل های زیبا و ماسه های طلایی و دریایی آبی شهرت فراوانی دارد. ساحل باتو فرینگی با داشتن صخره های کوچک و بزرگ از زیباترین سواحل محسوب میشود.کمی جلوتر از جورج تاون(مرکز ایالت پنانگ)، ساحل باتو فرینگی است که مملو از هتل های بزرگ، رستوران، مغازه و صرافی است. ساحل بسیار زیباست. با وجود اینکه تمیزترین دریای مالزی نیست ، ساحل با وجود تعداد زیاد توریست همواره تمیز نگهداشته شده است.باتو فرینگی قدمتی دیرینه در محل اقامت ساحلی دارد ضمن اینکه منظره و سرسبزی آن در کنار توسعه و ساخت هتل و رستوران های متعدد بر ارزش آن افزوده است. هتل های آن بسیار زنده و پرشور است ضمن اینکه در نزدیکی آنها بازارهای شبانه خیابانی وجود دارد.هتل ها در بعضی زمان ها دارای نرخ پایین هستند که شما میتوانید از آن استفاده کرده و چند روز در آنجا اقامت کنید. این ساحل از جمله سواحلی است که درسطح بین المللی بوده و دارای امکانات ویژه ورزشهای آبی است. در صورت تمایل میتوانید از سواحل خاص ساحل میمون، تلوک دیونگ و ... نیز استفاده کنید. پاسیر پانجانگ در جنوب غربی جزیره نیز محلی زیبا و تمیز برای شنا کردن است که فقط 25 دقیقه از بتونگ فاصله دارد.


ساحل Tanjung Bungah :
نزدیک ترین ساحل به جورج تاون، تانجونگ بونگا است که پر از مناظر سبز و تخته سنگهای بزرگ است. شما میتوانید حمام آفتاب بگیرید ضمن اینکه منظره اقیانوس آن یکی از بهترین های منطقه است.و مهم تر از همه اینکه شما نیازی نیست با وجود هتل های خوب این ساحل جای دیگری را برای اقامت انتخاب کنید

دیگر ساحل زیبای پنانگ ، تلوک باهانگ است. غروب زیبای ساحل تلوک باهانگ جایی که ویلاها و هتل های زیبا در کنارروستاهایی بکر و ماهیگیرهای منطقه جلوه ای زیبا به منطقه میدهد. اسکله شاهد ورود ماهیگیران منطقه با سید روز خود هستند. در یک نگاه کلیه زیبایی منطقه به چشم میخورد

 

 

هتل های کوالالامپور

- www.dynasty.com.my

- www.flamingo.com.my

- www.grandseasonshotel.com

- www.thenomadsucasa.com

- www.placeshilton.com

- www.kl.doubletreebyhilton.com

- www.crowneplaza.com

- www.hotelnikko.com.my

- www.seripacific.com


برچسب ها: تور مالزی ، مالزی ،
آخرین ویرایش: شنبه 7 اردیبهشت 1392 09:18 ب.ظ

 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر